Home   Hakkımızda   Beslenme & Yemek Listesi

Beslenme & Yemek Listesi

Çocuklarımız güne kahvaltı ile başlar. Tüm sınıf arkadaşları ile güne kahvaltı ederek başlayan çocuklar, gruba adapte olmakta ve rutini öğrenmekte zaman kazanırlar. Bu yüzden çocuğunuzun arkadaşları ile geçireceği bu zamana yetiştirmeye çalışmanız, okulunu sevmesine ve kendini ait hissetmesine yardımcı olacaktır.

Öğleden önce ve öğleden sonra birer kez olmak üzere, çocukların atıştırma zamanları vardır. Bu zaman diliminde çocuk, aktivite sonrasında dinlenmiş olur hem de atıştırmalıklar ile azalmaya başlayan enerjisini ve dikkatini toplamak için zaman bulmuş olur. Atıştırma zamanında, çocuklara; meyve, simit, kaşar peynir gibi yiyecekler verilir. Aylık yemek listesi, bir önceki ayın son haftasında, ailelerimize e-mail ile gönderilir.

Aylık alışverişler Metro’dan yapılır. Paketsiz ya da dondurulmuş ürünler alınmaz. Menü hazırlanırken mevsim meyve ve sebzeleri öncelik taşır. Bu yılın menüsü Gıda Mühendisi Elvan Arslan tarafından onaylanmıştır.

Çocuğunuz ile ilgili bilinen alerjilerin okul yönetimi ya da öğretmenlere bildirilmesi gerekmektedir. Bu yüzden dışarıdan yiyecek getirilmemesi, bu kontrolü sağlayabilmemize yardımcı olacaktır.

Örnek Yemek Listesi